česky | Deutsch | English
zámek Děčín > Svatební obřady
 

Proměňte svůj velký den v nezapomenutelný zážitekVážení snoubenci,
velice nás těší, že si za místo pro vstup do společného života uvažujete zvolit děčínský zámek. Abychom Vám usnadnili vyřízení veškerých náležitostí spojených se svatebním obřadem a Váš slavnostní den probíhal důstojně a bez potíží, připravili jsme pro Vás několik praktických rad a informací včetně nabídky našich služeb.


Zajištění svatebního obřadu:

Termín svatebního obřadu si prosíme předem rezervujte prostřednictvím úseku matriky Magistrátu města Děčína, ul. 28. října 1155/2, Děčín I, tel. č.: 412 591 422, 731 925 752.
Svatební obřady se obvykle konají každou soboty od 9–17 hodin. Je však možné si domluvit i jiný den a hodinu.
Po zajištění termínu svatebního obřadu se objednejte (nejlépe telefonicky) v kanceláři Zámku Děčín, kde projednáte podrobnosti k Vašemu obřadu a uhradíte poplatek za pronájem a další služby.
Tel. č.: 412 518 905 nebo 775 862 631 (paní Věra Lincová).
Základní cena za jeden obřad ... 4.000 Kč ... zahrnuje nájemné obřadního místa, květinové aranžmá na obřadní stůl a hudební doprovod.


Pro svatbu si můžete zvolit jedno z následujících míst:

Reprezentativní prostory v jižním křídle zámku (výstup po schodišti do prvního patra – nově opravený Knihovní sál, Anglický a Francouzský salonek). Kapacita: až 350 míst k sezení.

Prostory v západním křídle zámku (výstup po schodišti do prvního patra – Rohový sál, Modrý sál, Věžový kabinet). Kapacita: 90 míst k sezení.

Zámecká kaple sv. Jiří v severním křídle zámku (vstup přímo z hlavního nádvoří). Tradiční sakrální prostor umožňuje jak občanské tak církevní svatební obřady. Kapacita: 50 míst k sezení.

Sala terrena / gloriet v barokní Růžové zahradě (vstup do zahrady brankou napravo od Horní brány Dlouhé jízdy, případně pěší stezkou z Křížové ulice). Kapacita: 50 míst k sezení. Příplatek … 500 Kč.

Barokní konírna – jedinečný nově rekonstruovaný prostor v jihovýchodním křídle zámku (přístup z prvního nádvoří po kamenném mostě přes Medvědí příkop). Kapacita: 50 míst k sezení. Příplatek … 3.000 Kč.

Kaple sv. Jana Nepomuckého v Chrástu – pseudogotická stavba vprostřed lesoparku (odbočka z ulice Jiřího z Poděbrad, Děčín VI, parkování před vstupem do kaple). Kapacita: 30 míst k sezení.

*Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.


Organizace svatebního obřadu:

Předpokládáme, že přijedete na svatební obřad vozem. Parkování omezeného počtu vozidel je možné na prvním nádvoří. (Při vjezdu do Dlouhé jízdy se na Vás nevztahuje dopravní značka zákazu vjezdu zde umístěná). Vozu s nevěstou je povolen vjezd branou na druhé nádvoří až před vstup do západního křídla. Početnější skupiny svatebčanů žádáme, aby využili parkovací místa pod Dlouhou jízdou na Zámeckém náměstí.
V průběhu a po skončení obřadu můžete zhotovovat svatební fotografie ve výše uvedených prostorách zdarma. Rádi Vám však zprostředkujeme profesionální fotografy či kameramana.
 
Další informace Vám poskytneme na tel. číslech: 412 518 905 nebo 775 862 631 nebo na: svatby@zamekdecin.cz

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Zámek DěčínDoporučené ubytování v Českém Švýcarsku